Yat ve Tekne Temizliği

Çevreci, Hızlı ve Etkili

Yat ve Tekne Temizliği Kuru Buzla çok kolay çok hızlı, çok ucuz bir şekilde yapılabildiği gibi çevreye zarar vermeden de tamamlanabilir. Dolayısıyla Kuru Buzla temizlik diğer birçok sektörde olduğu gibi yat ve teknelerin temizliğinde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Özellikle ahşap ve fiberglas teke gövdelerinin temizliği için seçilen yöntem çok önemlidir. Fiberglas gövdelerin yapımı esnasında birkaç katman fiberglas lamine edilir ve son aşamada koruma amaçlı bir jel ile kaplanır. Bu işlemler sayesinde teknenin görünümü güzelleşir, denizde rahatça hareket etmesi sağlanır ve en önemlisi denizdeki organizmaların gövdeye zarar vermesi önlenir. Ancak zaman içinde kaplanan gövde üzerinde iğne deliği kadar bir alan dahi açılsa deniz suyu lamine edilmiş fiberglas zemine ulaşır ve kabarcıklara yok açar. Bu kabarçıkları temizleyerek gövdenin sağlam kalmasını ve güzel görünümünü koruması için en etkin yöntem Kuru Buzla temizliktir.

Kuru Buzla tekne ve yatların gövdelerine ek olarak, hareket donanımları (dişliler) pervaneleri de hızlı ve etkili bir şekilde temizlenebilir.