LAZERLİ TEMİZLİK

Lazer temizlemede, yüzeyde oluşan istenmeyen partikülleri buharlaştırmak için konsantre lazer radyasyonu kullanır. Yüzeyde biriken istenmeyen partiküller, ısı ve ısı kaynaklı basınç üreten ultra kısa lazer darbelerinden (μs-ms) etkilenir – malzemenin içindeki yüksek sıcaklık, buharlaşmasına neden olan yüksek bir basınç oluşturur.

Lazer temizliği sırasında neredeyse hiç atık madde üretilmez, çünkü yüzeyde oluşan istenmeyen partiküllerin çoğu buharlaşır, kullanılan lazer rezonatörlerinin yüksek verimliliği sayesinde, temizleme işlemi kısa sürede ve geleneksel temizleme yöntemlerine göre düşük maliyetlidir.

Lazerle temizlik yöntemi, temizlik yapılan malzemenin yüzeyinde çok hassas temassız, aşındırıcı olmayan bir yöntemdir. Lazer radyasyonunun malzeme ile etkileşiminin seyri malzemeye bağlı olduğundan, temizleme parametrelerini substratın temizlikten sonra zarar görmemesi için ayarlamak mümkündür.

Endüstriyel Kalıpların Temizlenmesi

Plastik Kalıpların Temizlenmesi

Temizleme hızı, plastik kalıpların temizlenmesi için de çok önemlidir ve burada da lazer sadece hızı nedeniyle değil, aynı zamanda hasara duyarlı olan alt tabaka malzemesine (kalıp) karşı nazik olduğu için de ideal bir çözümdür.

Diğer bir neden ise kalıp yüzeylerinin (ve bunun sonucunda ortaya çıkan ürünlerin) genellikle yüksek parlaklıkta olmasıdır. Lazer, yüksek parlaklığın tehlikeye girmeyeceğini garanti edebilir.

Cam Kalıplarının Temizlenmesi

Cam kalıpların temizlenmesi son derece zordur. Cam ürünler (örneğin şişeler) söz konusu olduğunda, ürünün hacmi arttırılmamalıdır, bu nedenle temel malzemeyi temizleyerek mükemmel bir şekilde korumak önemlidir. Aynı zamanda, bu kalıplar hava sızıntısını sağlamak için sayısız küçük açıklık içerir.

Lazer, hem hava kaçak deliklerini hem de kalıbın kendisini herhangi bir hasar görmeden iyice temizleyebilir.

Gıda Kalıplarının Temizlenmesi

Hijyen, gıda endüstrisinde temizlik için kilit bir husustur. Gıda işleme koşulları temizlik açısından çok sıkı bir şekilde kontrol edilir ve bu nedenle ekolojiye önem verilerek temizlenmelidir.

Lazer, bu durumda ideal bir çözümdür, çünkü çok kapsamlı bir temizleme işlemidir.

Kauçuk Kalıpların Temizlenmesi

Kauçuk kalıpların temizlenmesi için belirleyici unsur hızdır. Bu durumda, lazerin geleneksel temizleme yöntemlerine (kumlama, yüksek basınçlı temizleme, kimyasal temizleme) göre gözle görülür bir avantajı vardır, çünkü aynı işi zamanın bir bölümünde (özellikle yaygın olarak kullanılan alüminyum kalıplar için) yapabilir.

Lazer, geleneksel yöntemler uygulandığı takdirde sorun olabilecek çok ağır kontaminasyonun temizlenmesi için de uygundur.

PUR Köpüklerin, Yapıştırıcıların, Ayırıcıların, Sızdırmazlık Maddelerinin, Mumların Temizlenmesi

Özetle; Kuru Buzla Daha Hızlı + Daha İyi Temizlik = Daha Kaliteli Bas 

Bütçe Dostu ve Etkili

Lazerli Temizlik üçüncül atık bırakmadığı için temizlik sonrası ekstradan ortam temizliği yapmanıza gerek kalmadan sonuca gitmenizi sağlar. Üçüncül temizlik malzemeleri ve kimyasallar kullanılmadığı için temizlik masrafları minimum da kalır.

Hassas Temizlik

Alternatif temizlik uygulamalarının, örneğin; Kuru Buzla temizliğin yeterli olmadığı durumlarda veya Kumlama gibi aşındırıcı yöntemlerin uygulanamadığı durumlarda, LAZERLE TEMAZSIZ TEMİZLİK üçüncül atık bırakmadan ve yüzeye zarar vermeden istediğiniz sonu almanızı sağlar.

Hızlı Temizlik

Lazerli Temizlik, diğer temizleme yöntemlerine göre daha hızlıdır. Kuru Buzla temizlemenin etkili olmadığı durumlarda Lazerle Temizlik size hızlı çözüm sunarak Down Time süresini minimumda tutmanıza yardımcı olur.

Tekrarlanabilir Yöntem

Lazer, fonksiyonel katmanların mikrometre hassasiyetiyle kontrollü ablasyonuna izin verir – kolayca tekrarlanabilen bir işlemdir.

Fiyat Talep Formu

Talebinizi açıklayan detaylı mesajınızı giriniz.