Matbaa Baskı Makineleri

Daha Hızlı + Daha İyi temizlik = Daha Kaliteli Baskı

Baskı makine ve aksamlarında biriken boya, yağ vb. atıklar baskı kalitesini düşürmekle kalmaz, imalat süresini de uzatır. Baskı makine ve aksamlarının temizliğinin ne kadar zahmetli bir iş olduğunu ise en iyi matbaacılar bilir. Geleneksel yöntemlerle (kazıma ve kimyasal çözücüler) baskı makinelerinin temizliği uzun süre aldığı için matbaalar temizlik işlerini son ana kadar ertelemeyi tercih eder. Matbaalarda Kuru Buzla temizlik yukarıdaki sorunların hepsine güçlü ve etkin bir çözüm oluşturuyor.

Kuru Buzla temizlik yapan matbaalar artık bu sorunları yaşamıyor, imalatlarını hızlı birşekilde yapıp, müşteri memnuniyetini sağlıyorlar.

Kuru Buzla temizlik, Flexography (Flekso), offset, Gravür, Tipo ve web-fed de dahil olmak üzere matbaa sektörünün tartışmasız en etkili ve en doğru temizlik yöntemidir. Kuru Buzla temizlik boya, yağ, kağıt parçacıkları ve baskı esn

asında oluşan diğer kirleri ekstra bir iş gerektirmeden kolayca temizler. Kuru Buzun aşındırıcı etkisi olmadığı için, gravür işlemlerinde kullanılan hassas ve ince işçilik plakaları da temizlenebilir.

Söküp takma işlemi gerekmeden Kuru Buzla temizlik yerinde yapılabilir. Bu sayede üretimin makinenin üretim dışı kalma süresi azalarak üretim kaybı minimuma iner.

İkincil atıkları temizlemek için ayrıca bir işlem gerekmediği gibi gereksiz temizlik harcamaları da ortadan kalkar. Temizlik biter bitmez baskı makineniz üretim için hazırdır.

Birçok baskı merdanesi sökme takma işlemi yapmadan yerinde kuru buzla temizlenebilir. Kuru Buz, merdane üzerinde biriken atıkları güvenli bir şekilde temizleyerek baskı kalitesinin artmasına yardımcı olur. Geleneksel yöntemlerle yapılan temizliklerde ortaya çıkan ikincil atıklar, Kuru Buzla temizlik esnasında temizlik kimyasalları ve solüsyonlar kullanılmadığı için oluşmaz.

Özetle; Kuru Buzla Daha Hızlı + Daha İyi Temizlik = Daha Kaliteli Bas 

Kullanım Alanları

 • Baskı silindirleri ve kıskaçları
 • Merdaneler
 • Mürekkep hazneleri
 • Siperler
 • Besleme ve Çıkış üniteleri
 • Ofset baskı makineleri
 • Tipo baskı makineleri
 • Flekso baskı makineleri
 • Gravür baskı makineleri

Faydaları

 • Yüzeylerde aşınma olmayacak
 • Makine ve donanımlarınızın faydalı ömrü uzayacak
 • İkincil atık olmayacak
 • Temizlik süreniz %80 oranında azalacak
 • Çevreye zarar vermeyeceksiniz.

Anadolu Kuru Buz Rolan 700 marka makinemizi temizledi. Bu makineyi her yıl en az bir kere söküp, temizleyip, tekrar kurmamız 45 gün sürüyordu. Daha önce de kuru buzla temizlik yapan birkaç matbaa duymuştuk ama biz denememiştik. Anadolu Kuru Buz ekibi işini iyi biliyor. İşe başlamadan önce tüm koruma önlemlerini aldılar. Üretim şefinin en büyük endişesi yüksek hava basıncının makinenin üzerindeki boyayı etrafa dağıtmasıydı. Anadolu Kuru Buz önlemlerini aldığı için böyle bir sıkıntı yaşamadık. Makine 1 hafta içinde pırıl pırıl oldu. Montörümüz de memnun kaldı.

Anadolu Kuru Buz, demo için fabrikamıza geldiklerinde bu işin Kuru Buzla yapılabileceğine ihtimal vermemiştim ama demo sırasında ve sonrasında anlattıklarının ne kadar doğru olduğunu görme imkanım oldu.  Mayıs – Eylül ayları arasında sadece pazar günleri çalışarak Martin 718 – Martin 924 – SLO2 Bendazzoli – FDB5 Eterna3 – Dynaflex – Lian Tee – RDC1 Texo 2800 baskı makinelerimizi temizleyerek mükemmel iş çıkarttılar. Baskı kalitesi açısından her baskı sonrası makinelerin temizlenmesi bizim için zorunlu ve oldukça zaman alan bir çalışmadır, Kuru Buzla kendi temizliğimizi, ihtiyacımız olan her an kimseye bağlı kalamadan kendimiz yapmamız konusunda bize yardımcı oldular ve BL60 Blaster Kuru Buz temizlik makinesini tereddüt etmeden satın aldık. Matbaa sektöründe tartışmasız en iyi temizlik yöntemi Kuru Buzla Temizliktir